שרון לבקוביץ - טיפול בילדים עם הפרעות קשב וריכוז
050-7603244
phone5, phone, contact, telephone, support, call
FacebookGoogle+Youtube
..
אמא יקרה אם לבנך קשה להתרכז בכיתה, כשאת שואלת אותו מה אמרה המורה או איך היה השיעור והילד מסתכל עלייך ועונה לא יודע, או אולי המורה מתקשרת ומספרת שהילד לא מרוכז בשיעור ואומרת שיכול להיות שהוא סובל מקשיי קשב וריכוז למה היא מתכוונת ?

קשיי קשב וריכוז הם תופעה נפוצה שגורמת לכך שלילד קשה להתרכז ולהתמקד כשיש הסחות דעת בסביבה. משמע, אם בנך נמצא בכיתה ומישהו בסביבתו משמיע רעש, או אם אחד הילדים ישאל את בנך שאלה או אפילו ירעיש עם העיפרון, אם לבנך אין קשיי קשב וריכוז לא תהיה לו בעיה להמשיך ולהתרכז בשיעור אך במידה ויש לו קשיי קשב ברגע שדעתו תוסח הוא יפסיק להיות מרוכז, ומרגע זה ואילך הוא לא ישים לב למה שקורה בשיעור, לא ישמע את דברי המורה ובעצם יפסיק  להקשיב ולהבין ...
הסיבה לבעיית קשב וריכוז נובעת מהסיבות הבאות: הפרעה אורגנית, קשיים פיסיים, סיבות רגשיות או שילוב משתנה של הנ"ל.

סיבה אורגנית משמעותה חוסר בהורמון מסויים (דופאמין) במוח.
קשיים פיסיים קשורים לליקוים במס' מערכות בגוף, בד"כ במערכת פיצול קשב (היכולת לבצע מס'  פעולות באותו הזמן), מערכת ההצלבה (מערכת שקשורה לכתיבה), מערכת תפיסה מרחבית (קשורה לארגון סדר וזיכרון).
קשיים רגשיים קשורים לדרך בה הילד מסתכל או רואה את עצמו, מאמין בעצמו ומנסה...להצליח.

הטיפול בילדים עם קשיי קשב וריכוז הוא שילוב של עבודה פיסית יחד עם משחקים שעובדים על מערכות בגוף ובשילוב עם פעילות חשיבתית (שעשועי מילים, חידות הגיון משחקי זיכרון וכו') ומשחקי שליפת אינפורמציה.  בצורה זו נעשית עבודה ממוקדת והיקפית על המערכות הגופניות שמשפיעות ומעצימות את היכולת של הילד להתרכז ולהקשיב.
 

טיפול בהפרעות קשב וריכוז